Bratislave sa kráti lehota na stavbu náhradných bytov

Bratislave sa kráti čas na stavbu náhradných bytov pre ľudí z reštituovaných domov. Povinnosť na mestá preniesol štát pred piatimi rokmi. Magistrát stavať chce, naráža však na odpor obyvateľov, boja sa zahusťovania okolia. Ak Bratislava byty nepostaví do konca roku 2016, vlastníkom bude musieť dorovnať trhové nájomné. Stálo by to štyri milióny eur ročne.

Správy RTVS 13.5.2016 19:00 čas 26:02

Dúbravská TV 17.5.2016
Stretnutie s občanmi k výstavbe nájomných bytov

S. Drozd, J. Káčer: Nájomné byty sú nočnou morou Bratislavy!
13.5.2016 17:00| Komunálny duel

Bratislava má akútny nedostatok náhradných nájomných bytov. V dohľadnej dobe chce v tejto súvislosti realizovať štyri projekty. Dva v Dúbravke a dva v Ružinove. No a práve tu mesto narazilo na vážny problém. Ľudia z jednej z lokalít začali spisovať petíciu. Na ich stranu sa pridali aj miestni či mestskí poslanci. Začína sa relácia Komunálny duel

Náhradné byty pre reštituentov sú veľký problém
12.5.2016 18:00| METRO DNES

Pri riešení nájomného bývania pre ľudí z reštituovaných bytov narazilo mesto na vážny problém. Nájomné byty chce samospráva postaviť aj v Ružinove. Ľudia z dotknutých lokalít však začali spisovať petíciu, no a na ich stranu sa pridali aj miestni či mestskí poslanci.

Dúbravka náhradné byty odmieta, mesto ich aj tak postaví
SITA | 16.05.2016 09:00

Výstavbu náhradných nájomných bytov pre obyvateľov z reštituovaných domov Dúbravčania nechcú, lebo im nové bytovky zaberú miesto na parkovanie, zahustia lokalitu či okrešú zeleň.

2 odpovede na „Bratislave sa kráti lehota na stavbu náhradných bytovs“

  1. Ten ,kto o nás rozhoduje si pekne doma spí a nič ho netrápi. A to čo vravia v médiach ,ako je im to ľúto,to im neverím ani jedno slovo.Veď ich sa to vôbec nedotklo.Doprial by som im to, čo prežívame my už roky,aby si uvedomili do akej situácie nás dostali a čo si vďaka im musíme vytrpieť. Sýty hladnému neverí.Stále sa hádajú,kde sa to nedá postaviť,ale ani jeden nepovie ,kde sa to dá..Ako je možné,že na konci Petržalky smer Jarovce sa stavia vo veľkom.Je nejaký problém stavať vedľa ? Prečo by sa mala terajšia zeleň v Bratislave premeniť na džunglu,keď sa dá stavať na okraji BA po celom obvode?My nemôžeme za situáciu do ktorej sme sa dostali a ty čo nás do toho dostali a o nás rozhodujú, už nás aj okrádajú.napr môj prípad.V byte na Záhradníckej žije naša 3-tia generácia.Žila tam moja babka,moja mama a keď sa vydala aj moji rodičia a nakoniec ja a moja rodina.Ja tu žijem už 45 rokov.Keď vrátili dom v reštitúcii ,tak prišlo také peklo o akom sa vám ani nesníva.Potom štát prehral súd a priznal nám náhrady ale už nie adekvátne tomu,čo som mál. PRVÉ ROZHODNUTIE-najprv nám bolo povedané,že byt dostaneme v tej istej lokalite a tie iste m2 aké som mal.DRUHÉ ROZHODNUTIE-nebude to v lokalite v ktorej som býval ale m2 sa nezmenia.TRETIE ROZHODNUTIE-byt sa bude prideľovať podla počtu ľudí . Tu už som prišiel o kopec metrov o ktoré ma úradníček okradol, ale prekusol som to a zmieril som sa,len aby som už mal pokoj a kľud.Čakal som kedy už bude ten deň D a čo sa zas stalo? ŠTVRTÉ ROZHODNUTIE-Neschopný úradníčkovia zas niečo posrali ! ! ! Dostali sme list,že im je to ľúto,ale nevedia dodržať termín čo sľúbili.Radšej by som prijal list,je nám to ľúto, posrali sme to a preto si vymeníme s vami byty,aby ste už mali pokoj.Toto by bolo zadosťučinenie za tie roky utrpenia.

  2. Stale sa pise o stavbe,ale väčšina chceme finančnu náhradu ,ked si uz byt nemožeme odkupiť ako všetci v 90 tych roch.
    Nemám na to aby som platil drahe nájomne.
    F.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5  +    =  12

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.